Daseinsanalytická psychoterapie - Psycholog AdiCare

+420 739 375 763Online rezervaceChci udělat první krok
×
+420 739 375 763
Adicare s.r.o.

Daseinsanalytická psychoterapie

Naše první setkání

 

Daseinanalytický směr psychoterapie vychází z psychoanalýzy, ačkoli se s ní v mnohém rozchází. Při daseinanalytické terapii rozhodně neležíme na lehátku, ani nejsme pobízeni k vymýšlení nejrůznějších asociací, jako tomu bylo za dob slavného psychologa Sigmunda Freuda. Na čem při tomto způsobu terapie ale záleží, je vztah klienta a terapeuta.

Tento terapeutický vztah je založen na autenticitě, respektu a podpoře. Jinými slovy nás terapeut přijímá takové, jací jsme, a nesnaží se nás nijak měnit. Vnitřní impulzy ke změně musejí přijít od nás samotných. Terapeut je pro nás jakýmsi průvodcem na naší cestě, nikoli expertem na naše prožívání.

Daseinanalýza může probíhat jak individuálně, tak také skupinově. Obě formy terapie jsou velmi prospěšné, především pro klienty trpící úzkostmi, depresemi či jinými duševními obtížemi, které jim ztěžují každodenní život.

V rámci terapeutického vztahu máme možnost vracet se k sobě samým a uvědomovat si svoje přání a sny. V důsledku toho si tak můžeme stanovovat takové životní cíle, které spějí k naší větší spokojenosti v životě. Skrze otevřený a přijímající vztah, který na terapii můžeme zažít, se postupně mění i naše fungování ve světě a my tak můžeme zažívat nové pozitivní zkušenosti a vztahy.

Hlavní myšlenku tohoto psychoterapeutického směru lze shrnout touto větou: „Být sám sebou a neztratit druhé – být spolu s druhými a neztratit sám sebe.“ 

Vstup do online rezervačního kalendáře

Můžete nám také napsat na email: info@adicare.cz nebo nám zavolat na naši linku: +420 739 375 763