Logoterapie - Psycholog AdiCare

+420 739 375 763Online rezervaceChci udělat první krok
×
+420 739 375 763
Adicare s.r.o.

Logoterapie

Zakladatelem logoterapie je slavný psychiatr a psychoterapeut Victor Emil Frankl. Během druhé světové války byl tři roky vězněn v koncentračních táborech a tato zkušenost do značné míry ovlivnila jeho pozdější směřování a uvažování, potažmo i celý psychoterapeutický směr logoterapie.

Co je to logoterapie?

Logoterapie vychází z předpokladu, že největší duševní utrpení je způsobeno tím, když nedokážeme v aktuální životní situaci najít smysl. Tento směr psychoterapie se zabývá fyzickými, psychickými a spirituálními aspekty člověka. Výjimečnost logoterapie tkví v tom, že se zaměřuje na vůli po smyslu, která je v každém z nás.

Frankl díky své zkušenosti z koncentračního tábora dospěl k několika základním uvědoměním, které se pak staly stavebními kameny logoterapie. Prvním z nich je přesvědčení, že život každého z nás má smysl. Druhým z nich je již výše zmíněná lidská touha tento smysl ve svém životě prožívat. Třetím stavebním kamenem je pak náš potenciál najít tento smysl za jakýchkoli okolností. Z mnoha svědectví vyplynulo, že Frankl dokázal dodávat pomocí logoterapie, tedy aktivního hledání smyslu, dodávat duchovní povzbuzení svým spoluvězňům v těch nejtraumatičtějších životních situacích.,

Léčba deprese a úzkosti pomocí logoterapie

Lidé, kteří trpí například depresí či úzkostmi, jsou často sužováni pocity zbytečnosti či méněcennosti. S pomocí logoterapie tak mohou nahlédnout, co dává jejich životu smysl nebo co jsou jejich životní hodnoty. To má poté velký vliv na jejich zvládání každodenního života se všemi jeho těžkostmi. Pomocí logoterapie je trpící za podpory terapeuta schopen nacházet nový smysl života a tím se mu otevírají i nové cesty k duševní svobodě, která není zatížena žádnou psychickou poruchou.

Vstup do online rezervačního kalendáře

Můžete nám také napsat na email: info@adicare.cz nebo nám zavolat na naši linku: +420 739 375 763