Terapie online, terapie na dálku - Psycholog AdiCare

+420 739 375 763Online rezervaceChci udělat první krok
×
+420 739 375 763
Adicare s.r.o.

Terapie online, terapie na dálku

Online psychoterapie

Jak probíhá online psychoterapie?

Je to jednoduché. Svůj termín psychoterapeutické konzultace si rezervujte buď v našem online kalendáři, nebo na naší lince +420  739 375 763.

Ve smluvený čas se Vám ozve Váš psycholog zprvu telefonicky. Domluví se s Vámi na vhodné platformě, na níž bude online psychoterapie probíhat. Nejčastěji s našimi klienti komunikujeme přes skype, messenger nebo whatsapp. Pokud nemáte nainstalovánu žádnou z uvedených platforem, není to problém. Terapeut Vám zašle na mail aktivní odkaz, na který stačí pouze kliknout. Online psychoterapii poskytujeme v AdiCare již mnoho let pro naše mimopražské klienty. V době pandemie se tato možnost nabízí samozřejmě i klientům, kteří k nám chodí osobně.

Více se o online psychoterapii můžete dočíst v rozhovoru s vedoucí našeho centra

Je online psychoterapie stejně účinná jako osobní setkání?

Pro někoho je to možná překvapivé, ale výsledky osobní léčby a online léčby jsou srovnatelné. Jedná se opravdu jen o zvyk. Při videohovoru vnímá psycholog nejen Vaše slova, ale i gesta a nonverbální úroveň Vaší vzájemné komunikace. Několikaletý výzkum jednoznačně dokázal, že například kognitivně behaviorální terapie formou online obrazového rozhovoru vykazuje zcela totožné a u úzkostných poruch dokonce lepší výsledky, než terapie osobní.

Výsledky studií jsou k nahlédnutí zde.

Efekt online terapie však nebyl prokázán jen v případě KBT psychoterapie. I psychoterapeutické metody, které jsou zaměřené na emoce, abreakci, korektivní zkušenost, sebepřijetí apod. je možné realizovat na dálku a zachovat přitom nezměněný terapeutický efekt. (viz závěry studie  Pensylvania State University).

Tyto závěry potvrzují i klinické zkušenosti z naší praxe. Online terapie se stává plnohodnotnou alternativou osobní terapie. Mladším lidem připadá tato forma komunikace zcela přirozená, lidé středního a vyššího věku někdy musí překonat počáteční nedůvěru. Doporučujeme každému, ať si zkusí jednu hodinu online a sám posoudí, zda mu tato forma vyhovuje.

Pokud se chcete objednat na online vstupní a diagnostickou konzultaci, rezervujte si svůj termín v našem online kalendáři. Dbejte na to, abyste v levém poli kalendáře zvolili možnost ONLINE KONZULTACE.

V případě potřeby můžete volat i na naši linku +420  739 375 763. Rádi vám všechno vysvětlíme a odpovíme na Vaše další otázky.