Smíšená úzkostně depresivní porucha - Psycholog AdiCare

+420 739 375 763Online rezervaceChci udělat první krok
×
+420 739 375 763
Adicare s.r.o.

Smíšená úzkostně depresivní porucha

Léčbu úzkostně depresivní poruchy nabízíme ve třech formách:

Příznaky úzkostně depresivní poruchy

„Chvílemi mi připadá, že už nežiju, ale spíš přežívám. Sice ještě zvládám chodit do práce, ale mám ke všemu nechuť. Už se na nic netěším, připadám mi, že se v poslední době i hůře soustředím a všechno mi jde pomaleji. Často mě trápí obavy, že je toho na mě moc a že prostě nezvládnu všechno to, co ode mě okolí očekává. Bojím se selhání, často se trápím různými představami, co by se v životě mohlo stát a pokazit. Někdy kvůli tomu ani nespím…“

Úzkosti a deprese

Úzkostně-depresivní porucha patří k nejrozšířenějším psychickým onemocněním vůbec. Postiženého zužují stavy skleslosti, zoufalství a ahedonie (ztráta schopnosti se radovat), které se střídají s úzkostnými stavy. Ani deprese ani úzkost však nedosahují takové míry, aby byl trpící zcela vyřazen z profesního či sociálního života. Jeho partnerský, rodinný i profesní život je však vážně zasažen. Studie bohužel potvrzují, že většina osob, které úzkostně-depresivní poruchou trpí, nevyhledávají pomoc odborníka, svěřují se pouze praktickému lékaři a dostávají mnohdy nevhodnou medikaci.

Léčba úzkostně depresivní poruchy

Při účinné terapie úzkostně depresivní poruchy je třeba brát v potaz obě složky onemocnění. Obvykle se vychází z toho, že prvotním faktorem byly opakující se stavy úzkosti, které vyvolávají chronickou stresovou reakci. Chronický stres dlouhodobě vyčerpává duševní, ale i tělesné zdroje energie a unavený organismus upadá do depresivních stavů.

Psychoterapie deprese a úzkosti

Většina úzkostně-depresivních poruch lze zvládnout intenzivní psychoterapií. První volbou je jednoznačně kognitivně-behaviroální terapie. S ohledem na témata depresivních myšlenkových obsahů je vhodné doplňovat kognitivně-behaviorální program i prvky logoterapie. Moderní léčba úzkostně depresivních poruch zahrnuje i nácviky dechových a svalových cvičení, mimořádné výsledky vykazuje kognitivní relaxace Mindfulness. U těžších forem úzkostně depresivní poruchy lze psychoterapii účinně kombinovat se šetrnými antdepresivy z řady SSRI nebo SRNI. Pro dlouhodobou léčbu se rozhodně nedoporučují léky, které obsahují benzodiazepiny či další vysoce návykové účinné látky.

Nezůstávejte se svým problémem sami a nenechte ho narůstat. Objednejte se na nezávaznou diagnostickou konzultaci. Určíme přesněji druh depresivního onemocnění, míru její závažnosti i případné přidružené obtíže. Navrhneme Vám konkrétní léčebný postup a vysvětlíme i základní rysy psychoterapeutické metody, kterou budeme společně proti Vašemu trápení bojovat.

Vstup do online rezervačního kalendáře

Můžete nám také napsat na email: info@adicare.cz nebo nám zavolat na naši linku: +420 739 375 763