Deprese - Psycholog AdiCare

+420 739 375 763Online rezervaceChci udělat první krok
×
+420 739 375 763
Adicare s.r.o.

Deprese

Léčbu deprese nabízíme ve třech formách:

Příznaky deprese

„Už to nejsem já. Někdy se mi zdá, že je pro mě každá hodina utrpením a nic mi už nemůže přinést radost. Nevěřím, že by se to ještě mohlo změnit. Jako by mě deprese uvěznila do nějakého akvária, ze kterého nemohu ven a ostatní nemohou ke mně. Hrozně si to vyčítám a připadám si, že už nejsem k ničemu. Jsem vyčerpaný psychicky i tělesně…“

Deprese je vlastně souhrnný název pro celou řadu dílčích poruch nálady, což jsou onemocnění, která přinášejí do lidského života značné psychické utrpení. Nejčastějšími typy depresivních onemocnění jsou:

Léčba deprese

V dnešní době se již bohudíky ví, že dlouhotrvající skleslost není „špatná nálada“ a depresí podmíněná pasivita určitě není lenost. Deprese je vážné psychické onemocnění. Je třeba ale také říci, že v současné době lze toto onemocnění s poměrně vysokým podílem úspěšnosti léčit. Stejně tak lze léčit i různé nepříjemné doprovodné symptomy deprese, jako je nespavost  nebo úzkostné stavy.

Problém je, že člověk, který je v depresi uvězněný, jako by si již nedokázal představit, že mu bylo někdy dobře. Vzpomínky na běžný život bez deprese jako by byly v mlze. Ztrácí a naději a nevěří, že je jeho současný stav změnitelný a jeho porucha léčitelná. V tomto případě musí pomoci blízcí a nemocného citlivě podporovat a motivovat k léčbě.

Léčba deprese obvykle stojí na čtyřech pilířích. Příčiny deprese a prevenci jejího návratu řeší psychoterapie. Podle druhu deprese se využívají různé psychoterapeutické metody, nejčastěji je to kognitivně-behaviorální psychoterapie, ale i některé další.

Druhým pilířem jsou šetrná antidepresiva, která psychoterapeutický proces podporují. Je ale třeba si uvědomit, že pokud nezměníme svoje myšlení, nároky sami na sebe a svůj životní rytmus, žádná zázračná pilulka nám od našich stavů nepomůže. Antidepresiva pouze podporují psychoterapeutickou léčbu.

Třetím pilířem je změna v oblasti životního rytmu. Depresivnímu člověku pomůže změna stravy, pravidelnost v denních činnostech a další režimová opatření. Je také třeba, aby se pod vedením terapeuta opatrně vracel do života a postupně začal problémy zvládat sám.

Nezůstávejte se svou depresí sami a nenechte jí narůstat. Objednejte se na nezávaznou diagnostickou konzultaci. Určíme přesněji druh depresivního onemocnění, míru její závažnosti i případné přidružené obtíže. Navrhneme Vám konkrétní léčebný postup a vysvětlíme i základní rysy psychoterapeutické metody, kterou budeme společně proti Vašemu trápení bojovat.

Vstup do online rezervačního kalendáře

Můžete nám také napsat na email: info@adicare.cz nebo nám zavolat na naši linku: +420 739 375 763