Jednorázový krizový nácvik zvládnutí panické ataky - Psycholog AdiCare

+420 739 375 763Online rezervaceChci udělat první krok
×
+420 739 375 763
Adicare s.r.o.

Jednorázový krizový nácvik zvládnutí panické ataky

Léčbu panické ataky nabízíme ve třech formách:

 

Na naší klinice poskytujeme vysoce efektivní a intenzivní krizový nácvik zvládání panické ataky. Jedná se o dvouhodinové setkání, které má dvě části. V první části se terapeut velmi podrobně seznamuje s individuálními symptomy, které jsou pro Váš panický záchvat typické. Vzhledem k tomu, že je každý člověk unikátní, nejsou ani prožitky silné úzkosti totožné. Je nutné pečlivě zmapovat a najít důležité souvislosti mezi myšlením, okolnostmi, tělesnými ději, pocity ale i jednáním před, během i po panickém záchvatu. Z těchto důležitých informací získáváme závěry, které nám jsou užitečné v další praktické části.

Poznejte panickou ataku

Terapeut Vás seznámí s hlubší podstatou Vašich potíží a pomůže Vám, abyste jim více porozuměli. Společně pak objevíte souvislosti, které Vám dříve nebyly patrné a naleznete vysvětlení pro nepochopitelné a intenzivní nepříjemné pocity, které při panickém záchvatu nebo masivní úzkosti zažíváte. Podle informací z první části následně terapeut určuje několik základních strategií pro zvládání panických záchvatů. Vyzkoušíte si metody pro počáteční fáze ataky a lehčích úzkostí, ale hlavně postupy pro překování velmi silných záchvatů.

Získejte nad sebou kontrolu

Po důkladném procvičení nových postupů budete mít příležitost, abyste je otestovali přímo v praxi. V poslední části nácviku si pod vedením zkušeného terapeuta přivodíte prostřednictvím hyperventilace panický záchvat, jehož intenzitu budete moci sami ovlivnit. Poté budete s odbornou podporou aplikovat nově osvojené techniky a zažijete úlevnou zkušenost, že můžete nad svými atakami získat kontrolu. Mnoho úzkostných stavů je totiž způsobeno i nejistotou a strachem před tím, že nás panika zcela ovládne a my vůči ní budeme zcela bezbranní.

Diagnostická konzultace

Objednejte se na nezávaznou diagnostickou konzultaci. Předně přesně zjistíme, jaký druh psychické potíže Vás trápí, zjistíme míru její závažnosti i případné další přidružené problémy. Díky tomu určíme, zda je krizový nácvik vhodný i pro Vás nebo Vám navrhneme jiný konkrétní léčebný postup.